Чоловік перетворився на маленького покинутого хлопчика, який не міг щось вирішувати. Організацію церемонії я взяла на себе, мені допомагала молодша сестра свекрухи. Мій чоловік так переживав, плакав, що я за порадою знайомих почала давати йому заспокійливі. Я набралася терпіння і чекала, коли чоловікові стане краще та він повернеться до нормального життя. Побут та турбота про нашу маленьку дитину повністю лягли на мої плечі
Ніколи не думала, що причиною розлучення може стати свекруха яка пішла з життя. Після того як її не стало у наших із чоловіком стосунках з’явилися проблеми. Свекруха напряму в цьому не винна, але її смерть стала наслідком конфлікту.
Коли ми з моїм майбутнім чоловіком зустрічалися, я звернула увагу, наскільки він шанобливо і трепетно ставиться до своєї матері. У мене це викликало розчулення, оскільки я думала, що він так само буде ставитись і до мене. А потім помітила, що головним критерієм у прийнятті будь-якого рішення для нього було «а що скаже мама», «чи сподобається мамі».
Треба віддати належне, свекруха не лізла в наші з чоловіком взаємини, вона була в цьому плані адекватною жінкою. Та й не вимагала від сина стільки уваги, не дзвонила через дрібниці, і взагалі жила своїм життям. А чоловік, навпаки, усіма діями намагався заслужити її кохання та визнання. Не знаю, що такого сталося в його дитинстві, що його травмувало і коли забракло маминого кохання. Про це ми з ним не говорили. А зі свекрухою мені було якось ніяково це обговорювати.
Любові чоловіка мені вистачало, але я почала ревнувати, що вирішальною думкою для нього була мамина, а не моя. Ми прожили разом чотири роки, як раптом пішла з життя моя свекруха. Це стало для нас ударом. Не скажу, щоби вона була старою жінкою. Це сталося спокійно, у своєму ліжку вночі.
І почалося пекло. Чоловік перетворився на маленького покинутого хлопчика, який не міг щось вирішувати. Організацію церемонії я взяла на себе, мені допомагала молодша сестра свекрухи. Мій чоловік так переживав, плакав, що я за порадою знайомих почала давати йому заспокійливі. Я набралася терпіння і чекала, коли чоловікові стане краще та він повернеться до нормального життя. Побут та турбота про нашу маленьку дитину повністю лягли на мої плечі.
Поки була жива свекруха, ми з чоловіком проживали в орендованій квартирі. У нас з’явилася дочка, і ми почали замислюватись про власне житло. Планували, що коли я вийду на роботу, то візьмемо кредит та купимо собі квартиру на вторинному ринку.
Коли чоловік трохи прийшов до тями після втрати мами, він вирішив, що нічого жити в чужій квартирі й краще перебратися у квартиру його дитинства. Я спочатку зраділа, адже квартира непогана, простора двокімнатна квартира. Так, інтер’єр несучасний, шпалери старі, але все акуратно і чисто. Я вирішила, що цілком можна жити та поступово робити ремонт.
Коли ми перебралися, то я починала розмову про те, що тут треба дещо змінити, тут змінити, але чоловік навідріз сказав, що рік після смерті матері він нічого в цій квартирі не перероблятиме. Я змирилася і почала чекати.
Однак я звикла їсти зі свого посуду, користуватися своїми побутовими речами, і почала поступово перебирати речі свекрухи, щось ховати, щоб сильно не травмувати чоловіка. Все-таки час починати жити й змиритися з тим, що мами більше немає. І я помітила, що посуд свекрухи знову опинився на передньому плані, мій схований, що мені до неї не долізти.
Думаю, ну може чоловік на автоматі ставить посуд так, як він стояв раніше. Потім у квартирі помітила фото моєї свекрухи, що речі, які я сховала в шафу, знову стоять на видних місцях.
Я спокійно до цього поставилася і думала, що чоловіку потрібен ще час. Так минуло півтора року. Я подумала, що настав час починати щось змінювати, бо жити в цьому музеї, де я не почуваюся господинею, мені ставало неможливо. На моє прохання та пропозицію про зміни я почула від чоловіка неадекватну реакцію, і що взагалі я тут ніхто, і не господиня зовсім. Я здивувалася.
Я звернулася за допомогою до психолога, тому що я люблю свого чоловіка і хочу зберегти сім’ю, при цьому зберігши своє та його здоров’я. Психолог сказала, що, мабуть, мій чоловік хоче залишити цю квартиру в тому стані, в якому вона є і йому легше жити в ілюзії, що мама просто ненадовго вийшла і скоро повернеться. Та й взагалі, моєму чоловікові краще звернутися до фахівця, щоб пережити цей удар та опрацювати дитячі травми.
Також нам краще змінити обстановку. Якщо вдасться, то винайняти квартиру і переїхати жити туди, а мамину квартиру залишити такою, якою вона є, і приїжджати посумувати. Мені фахівець порадила, якщо я готова, терпіти та чекати, що все зміниться, намагатися відволікти чоловіка, гуляти разом, залучати його до сімейних справ.
Після зустрічі з психологом, я намагалась поговорити із чоловіком, запропонувала йому переїхати. На що він почав кричати, що я його не розумію і можу сама з’їжджати, будь-куди, а він залишиться тут. Мені боляче бачити, як моя кохана людина страждає і не розуміє, що має проблеми.
Цього вечора я залишилася з ним. Але я у розпачі. Мені шкода нашої дитини, яка все це бачить. Не знаю, на скільки мене вистачить і чи готова ще чекати. Як запропонувати чоловікові допомогу у вигляді роботи з психологом, адже чоловік не бачить проблеми?
КІНЕЦЬ.