Я приносила свій ноутбук на роботу, і моя колега почала теж користуватися ним, проте одного разу я помітила дещо неприємне.
Я влаштувалася посудомийницею до місцевої кав’ярні. Робота була легкою, а зарплата – чудовою. Час від часу я мила кілька тарілок, чашок та столових приладів за день, а решту часу проводила за в’язанням, читанням чи шиттям.
Я почала приносити на роботу ноутбук. Керівництво жодних заперечень не мало. У перервах я дивилася свій улюблений серіал. До мене приєдналася мій колега, бариста.
Ми підсіли на серіал, аналізуючи кожну серію та розмірковуючи про майбутні повороти. Я насолоджувалася нашими перервами, поки одного разу колега не попросила мій ноутбук, щоб написати твір для школи.
Я щедро погодилася, і це повторилося кілька разів. Одного разу, коли я очікувала наступної партії брудних тарілок, я помітила дещо не зовсім приємне: колега почала ставитися до мого ноутбука як до свого, не лише виконувати завдання, а й переглядати соціальні мережі та шукати фільми для себе на вечір.
Хоч я і не жадібна, я знайшла цей вчинок зухвалим. Нарешті, я запитала, чому вона не доробляє уроки вдома, і вона відповіла зі сміхом:
– Навіщо витрачати час, відведений на відпочинок удома, якщо ти все одно приносиш свій ноутбук? Розлючена, я вирішила взяти справу до своїх рук.
Наступного дня замість ноутбука я принесла матеріали для вишивання. Вона була приголомшена.
– Де твій ноутбук? – закричала вона під час перерви.
– Сьогодні обійдуся без серіалу, – спокійно відповіла я, – ти не мусиш постійно залежати від інших. Розберися зі своїми справами сама. Я відмовилася пожертвувати своїм комфортом заради когось невдячного та самовпевненого. Я сподівалася, що завдяки рішучим діям вона навчиться поваги та відповідальності.