Коли вітчим був уже старий і хв0рий, він покликав мене до себе і прошепотів дещо на моє вухо. Після його слів, я зрозумів, чому він був такий суворий зі мною і заnлакав.
Коли я був маленьким, мій вітчим, Андрій був дуже владним і суворим. Пам’ятаю, він часто карав мене реме нім. Він з’явився у моєму житті, коли мені було вісім років, і з того часу наші стосунки завжди були напруженими.
Моя мати ніколи не втручалася, а я тим часом згадував про свого біологічного батька, який був повною протилежністю вітчима – ніколи не піднімав на мене руку.
Наведіть у дні мого народження Андрій поводився зі мною як із чужою людиною, і я не міг назвати його “татом”, що, як мені здавалося, його цілком влаштовувало.
Я мріяв про той день, коли зможу переїхати і стати незалежним, але життя непередбачуване і все може скластися не так, як ми собі уявляємо.
Зрештою, я розумів, що за вчинками батьків, незважаючи на їхні недоліки, закликай стояти кохання та турбота. Коли Андрію виповнилося сімдесятьох років, він виявився один. Осколки я був його єдиною дитиною, відповідальність за турботу про нього лягла на мене.
Я постачав Андрія продуктами, супроводжував його на прогулянках та інколи приводив у гості своїх дітей. Хоча в дитинстві я не отримував від нього особливої турботи, він любив своїх онуків і ніколи не підвищував на них голосу.
Коли він вже лежав у лікарські через хворобу серця, він покликав мене до себе. Ми ділилися спогадами, і вперше я побачив його більше м’яку сторону.
Мене осяяло, що його суворість була його способом виховання, а не просто покаранням. В останні дні життя Андрій залишився мені свої речі та подарував заповітний подарунок-золоту каблучку свого батька.
З винною усмішкою він прошепотів: – Вибач, синку, що все так вийшло. Я тоді тільки-але вчився бути батьком. Сподіваюся, що вибачиш мене з часом. Я ніколи не хотів завдати тобі бо лю.
КІНЕЦЬ.