До народження сина чоловік був повністю згоден із дружиною, що для сина нічого не буде шкода. Але як тільки син народився, чоловіка як ніби підмінили. Він навіть візок для дитини купити шкодував rроші

— Коли я ще тільки заваrітніла, вирішила, що у моєї дитини буде все найкраще! — розповідає двадцятичотирирічна Ельвіра. — І чоловік був повністю зі мною згоден, казав, що для дитини йому нічого не шкода буде. А вже якщо народиться син, то взагалі … У результаті народився син, і що ж? Як підмінили людину!

Грошей на всякі дитячі потреби не випросиш. Раніше, каже, якось справлялися без всього цього! — А без чого справлялися? — Ну, без автокрісел, літніх прогулянкових колясок, манежів, стільчиків для годівлі. Ну я розумію, радіоняня — може, і забаганка в однокімнатній квартирі. Але візок? Стілець?

Іграшки, він вважає, теж не потрібні — викинуті гроші. Гарні іграшки адже стоять зараз ого — го, так і всеінше теж. Якщо вже прямо тобі сильно треба щось, бери, каже, б-вушне. А мені купувати речі з рук після не зрозумій кого для свого сина гидливо!.. За словами Ельвіри, вийшло так що чоловік її десь в середині ваrітності втратив роботу і майже п’ять місяців «кур’єрив», поки йшли пошуки нового місця.

Заробляв копійки, тому з грошима в той період було туго, жили на зарплату Елі, поки вона була. Потім кілька раз брали гроші в борг у батьків. — Але, все одно, речі для дитини я купила хороші! — розповідає Ельвіра. — Отримала декретні і використовувала їх. Візок обрала відмінний, який спочатку хотіла, пеленальний стіл, крісло для годування…

Ліжечко зі всім вмістом нам подарувала свекруха, автокрісло і комплект на виписку — мої батьки, колеги з роботи вручили сертифікат в дитячий магазин на кругленьку суму. У загалом, у мого малюка все було новеньке і гарне, б-вушного не було нічого! Зараз малюкові сім місяців, а чоловік Ельвіри вже працевлаштований.

Працює, пройшов випробувальний термін, зарахований в штат. Зарплату отримує таку ж, як на колишньому місці. Вже віддали борги батькам, встали на ноги, зітхнули після затяжного безгрошів’я.

Тільки ось чоловік все ніяк не розслабиться — страждає по кожній витраченій копійці, нудить і бурчить собі під ніс, так що Ельвіра вже зайвий раз грошей на себе і на дитину у нього не просить. Це гарантована лайка і зіпсований настрій. Прикріше всього те, що гроші у чоловіка є, просто витрачати їх на дитину він не бачить сенсу.

Майже без всього, на його думку, можна обійтися. — І взагалі, візок — це не для дитини, а для тебе! — заявив чоловік. — Купи он б-вушний, якщо сильно треба, або задарма візьми у кого — небудь поганяти. Дитині абсолютно все одно, в якому візку його будуть возити, особисто я ось не пам’ятаю взагалі, може, і зовсім не було у мене коляски, треба у матері запитати. А ти пам’ятаєш, що чи?..

— Ну навіть якщо коляска тільки для мене! — сердиться Ельвіра. — Хіба я не гідна? — Гідна! — тисне плечима чоловік. — Але купуй його собі сама, на свої гроші! Своїх грошей у Ельвіри зовсім трохи. Є дитяче посібник, але він розписаний майже повністю. На візок довелося збирати б кілька місяців, а вона потрібна вже завтра.

Після пари тижнів скандалів подружжя прийшли до компромісу — чоловік купив візок, але сказав, що гроші за нього дружина повинна буде йому повернути, коли накопичить, або заробить, або, наприклад, отримає в подарунок на день народження якусь суму від батьків.

Може, наприклад, продати стару коляску — люльку, якщо вона вже не потрібна, це теж варіант. Чоловік цілковито серйозно записує усі борги: “не забудь, тобі потім віддавати!” Чоловік Ельвіри — жлоб? Або молодець, діє цілком правильно?

КІНЕЦЬ.