Домашній хлібний квас: rазований і з пишною пінкою!

Домашній хлібний квас виходить сильно газованим, з прекрасною пишною пінкою. Він набагато смачніший того напою, який можна зробити з покупної закваски.

При приготуванні ні у кого не виникне складнощів, продуктів треба мінімум, всі вони доступні. Якщо немає можливості купити свіжі дріжджі, можете скористатися шматочком дріжджового тіста. Правда, квас буде більш каламутним. Домашній квас, без консервантів, без підсилювачів смаків – це не просто смачно, це по-справжньому круто. Так як смак квасу безпосередньо залежить від хліба, спробуйте зробити напій з різними сортами.

Склад продуктів:

  • 400 грам чорного хліба (типу Бородинского)
  • чотири літри чистої води
  • 10 грам свіжих дріжджів
  • 150 грам цукрового піску
  • 50 грам ізюму

Покроковий процес приготування домашнього хлібного квасу:

Ізюм ретельно промиваємо, запарювати його не потрібно. Хліб нарізаємо на невеликі шматочки, викладаємо на деко, застелене пергаментним папером.

Відправляємо деко з чорним хлібом в добре розігріту духовку, хвилин на 20. Стежте за тим, щоб він не підгорів, а тільки отримав красивий золотистий колір.

Після того, як хліб дістали, відразу перекладаємо його в чисту трилітрову банку. Заливаємо двома літрами окропу, закриваємо банку кришкою, залишаємо на столі до повного охолодження: я залишала на ніч.

На каструлю встановлюємо сито або друшляк, застеляємо марлею, складеною в чотири шари. Виливаємо весь вміст банки, віджимаємо за допомогою марлі.

Віджатий хліб повертаємо в банку, вливаємо ще два літри окропу, закриваємо банку кришкою. Цього разу залишаємо на дві години. Зливаємо вміст в ту ж ємність, через кілька шарів марлі. Якщо буде осад, злийте його в раковину.

Свіжі дріжджі викладаємо в стакан, заливаємо невеликою кількістю квасу, ретельно розмішуємо. Як тільки дріжджі повністю розчиняться, виливаємо їх в каструлю з квасом.

Додаємо туди ж цукровий пісок, промиті родзинки, перемішуємо, поки цукор не розчиниться. Накриваємо каструлю кришкою і залишаємо мінімум на 8 годин, при кімнатній температурі.

Квас розливаємо по пляшках або банкам, щільно закриваємо кришками і прибираємо для охолодження в холодильник. Знадобиться мінімум чотири години.

Відкривайте потім дуже акуратно: домашній хлібний квас сильно піниться і нагадує шампанське. Він відмінно втамує спрагу.

Джерело