– Тетянко, у вас дві тисячі не буде? Я з пенсії все до копієчки поверну! Ти мене знаєш! – тихий голос Оксани Василівни в телефонній трубці викликав у мене глибоке зітхання. – Вітаю. Є. Дозвольте поцікавитися – Вам навіщо? – У Владочки проблеми, їй дуже треба. Владочка. Ну звичайно. – Оксано Василівно, давайте я до Вас під’їду і ми все обговоримо? Я написала чоловікові повідомлення, що заїду до його мами

 

– Ти що, там же діти… Мультики, всі справи. Передай, добре? – попросив чоловік.

– Я подумаю, – пообіцяла я, закінчила розмову і пішла назад на кухню.

Влада вже дожувала плюшки і сиділа скаржилася мамі на життя. Грошей немає, холодильник – порожній, за садки – борги, світла немає, все болить, з роботи звільнили, мужика в будинку немає – все руйнується. Оксана Василівна, слухаючи про прикрощі дочки, витирала сльози.

Я сиділа навпроти і гортала аккаунт Владочки в соціальній мережі. Ось вона – в ресторані. А тут Влада їсть суші вдома. На наступній фотографії – Влада на манікюрі, передає спасибі і посилання на майстра. У мене б так грошей не було!

– Владо, а діти у тебе де? – поцікавилася я.

– З ними Соня, їх хрещена. – була відповідь.

Я кинула і відкрила список зовиці друзів. Соня недалеко від подружки пішла, теж кожен свій крок на загальний огляд виставляє.

– Що ти за них? Брехати всім будеш і жебракувати? Самій не набридло? Зручно, не сперечаюся – всім поплакатися і грошиків дадуть, на які ти потім собі будеш нігті робити і суші замовляти! Владо, ще одна брехня – і я дійсно повідомлю, куди треба. Зрозуміла? – я перебила Владу і спокійним тоном її відчитала, забравши свій телефон.

Вираз обличчя Оксани Василівни був невимовним:

– Владочко… Це що виходить – ти ж і мене підманула?

Влада вдарилася в сльози. Почала просити у матері прощення. Я не стала дивитися на ці нюні, пішла, закривши за собою двері.

Через кілька місяців Владу було не впізнати. Вона більше не дзвонила і не просила. Фотографії з ресторанів і доставки їжі покинули її сторінку. Їх місце зайняли інші кадри. Як Влада гуляє з дітьми, як заплітає коси доньці, фотографії з її роботи і радісне – «Мене підвищили!». На нових знімках у зовиці були відсутні півметрові нігті.

Була б вона трохи розумнішою, зрозуміла б, що я блефую. Але цей струс був їй необхідний. Влада зрозуміла, що діти – головне в її житті. А не сумнівні задоволення і матеріальні блага, які можна отримати шляхом обману близьких людей.

Зі мною зовиця спілкується досить прохолодно. Воно й зрозуміло. Але, в цілому, Влада перетворилася в цілком адекватну людини. Свекруха натішитися не може на дочку, у якої все добре. А мій чоловік щасливий, що сестра перестала вивалювати на нього свою купу вигаданих проблем в спробах вициганити грошиків.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!


Джерело

 

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩