До нас влаштувалася на роботу сорокарічна модна жінка. У перший же ранок – перед роботою – вона налила собі в чашку кави, а потім дістала з сумки красиву бляшанку і оголосила, що це справжній швейцарський шоколад. Витонченим невеликим ножем відрізала шматочок і поклала на блюдце

 


У нашому невеликому відділі працювало чоловік вісім. Буває іноді так: чужі люди раптом зійдуться, як рідні. Всім завжди було приємно один одного бачити. Причому щиро.

Якщо у когось день народження, то винуватець торжества приносив торт і цукерки. Здавалося б, як скрізь. Але в нашому відділі це було тепло, затишно і радісно. І так завжди: у відпустку людина йде, одружується, ще щось, то неодмінно збиралися ввечері і вітали. Без випивки: солодощі та чай. Сиділи так добре, що і розходитися не хотілося.

Пам’ятаю відчуття радості вранці, коли я їхав в громадському транспорті на роботу.

Це тривало, як то кажуть, до пори-до часу. До нас влаштувалася на роботу сорокарічна модна жінка. У перший же ранок – перед роботою – вона налила собі в чашку кави, а потім дістала з сумки красиву бляшанку і оголосила, що це справжній швейцарський шоколад. Витонченим невеликим ножем відрізала шматочок і поклала на блюдце.

Вона їла і розповідала про свою родичку, яка живе в Швейцарії і іноді надсилає дивовижний шоколад. А ще говорила, що вітчизняна продукція навіть найпрославленіших заводів не можна порівнювати з справжнім шоколадом, який налічує багатовікову історію.

Доїла шматочок, прибрала коробочку в сумку, потім змахнула крихти на долоню і відправила їх в рот.

Не скажу, що на неї образилися. Чи всім раптом захотілося спробувати дивовижний продукт. Ні! Але чомусь стало не по собі.

Ще раз повторю: образи не було. Але між усіма і цією жінкою раптом з’явилося відчуження. Вірніше, між колективом і нею. Вона навряд чи його відчула.

Почали працювати. Але до неї ніхто не підходив, не розмовляв з нею, не питав про справи. Якщо вона когось питала, то їй ввічливо відповідали. Не більше.

Здавалося, дрібниця: якийсь швейцарський шоколад. Дрібні гроші! Але психологічно щось недобре сталося. Важко зрозуміле.

Пам’ятаю випадок в ранньому дитинстві. Я народився і навчався в гірському селі. Вдалині від центрів. І до нас дістатися було нелегко: важкі дороги.

Недалеко від села була прикордонна застава, куди на службу іноді приїжджали офіцери. Ми дивилися на них як на інопланетян, що приїхали з далеких красивих світів.

 

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩