Федя зайшов в хату, зняв кепку, не чекаючи запрошення, підсунув стілець і сів, перекинувши нога на ногу. – Ну то що, розписуємося? – запитав він. Федір був впевнений у позитивній відповіді. Федя зайшов в хату, зняв кепку, не чекаючи запрошення, підсунув стілець і сів, перекинувши нога на ногу. За кілька хвилин Любава згадала все своє життя і свою любов до Феді

 

Любава підкараулила його і давай в любові зізнаватися:

– Не можу без тебе.

Федько розтанув і самолюбство своє потішив: одна поїхала, інша любить його. Ночами до Любави на сінник ходив: вночі не видно, яка там у неї нога, та й з лиця воду не пити.

– При надії я, Федю, – повідомила по осені Любава.

– І шо, я через живота твого одружитися з тобою маю? Ми так не домовлялися, не треба мені таке щастя, собі залиш. Мені он Оленка лист надіслала, поїду до неї, раз кличе, значить любить мене, – сказав їй, а сам чекає, що Любава плакати буде, вмовляти. А вона пішла потихеньку додому, накульгуючи.

Поїхав Федько і забув про Любаву. Повернувся через півроку. Сам повернувся. Нічого у нього з красунею Оленою не вийшло.

Любава якраз народила дочку, брат з матір’ю привезли її. Возиться вона в своїй кімнатці з дитям, щебече як пташка, схилившись над колискою. І подивишся з боку: з чого взяли, що негарна, он як посміхається, очі світяться, – справжня красуня!

Ось в цей момент і прийшов Федір, присівши не питаючи, на стілець. Вийшла Любава, а він сидить з гордим виглядом – кум королю – ногою погойдує.

– Чого мовчиш, – знову запитав він, – коли розписуємося? Дитина народилася, чого вже тепер, давай одружуватися.

– А Олена як же? – Любава подивилася Федору в очі.

– Іди, Федю, ти може ще одну Оленку зустрінеш, а мені до доньки треба бігти. – І вона пішла швидким кроком, майже побігла, незграбно спочатку, допомагаючи собі руками рухатися якомога швидше. І стала схожа вона на птицю, яка ось-ось злетить над землею від щастя і радості. – Зараз, моя зірочка, вже біжу, щастя ти моє, донечко моя люба, – і за Любавою зачинилися двері, а Федя так і лишився стояти біля хвіртки…

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!


Джерело

 

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩