“Мамо, вuбач, що не запросuлu на весілля, але мu так вuрішuлu”: Мені б не так прuкро було, якбu я у її чоловіка фотоrрафії з весілля не побачuла в інтернеті. Там вонu з йоrо батькамu щаслuві такі стоять. А мu, зайві?

 

Анна Михайлівна, жінка сорока п’яти років з волоссям попелястого кольору, зібраним в недбалий хвостик, поспішаючи, забігла в бібліотеку. Кинувши на стілець, що стоїть біля входу, свою чорну сумку, вона сіла і поглянула на Тетяну Денисівну, яка сьогодні працювала. Та, в свою чергу, здивовано подивилася на змінницю поверх окулярів у фіолетовій оправі.

– Аню, ти чого це тут? Сьогодні ж твій вихідний чи почитати прийшла? – зважилася пожартувати вона, хоча бачила, що її напарниця з’явилася явно не через любов до читання. Анна Михайлівна стискала білу хустинку і намагалася відкрити рот, щоб пояснити причину своєї появи, але неслухняні губи тремтіли, не даючи сказати ні слова. Нарешті у неї вийшло вичавити з себе невелику фразу: – Вона … Вона вийшла заміж. А нас не покликали, – і, не витримавши образи, заплакала, схиливши обличчя низько над колінами.

Тетяна Денисівна, круглолиця, огрядна дама середнього віку наблизилася до жінки і, обійнявши її тендітні плечі, почала розпитувати: – Хто не покликав? Що трапилося? Я не розумію. Анна крізь сльози намагалася пояснити колезі, а за сумісництвом і подрузі причину своїх сліз: – Віка. Вона вийшла заміж, уявляєш! Я тільки зараз дізналася, – і, намагаючись заспокоїтися, додала: – Сказала мені: «Мамо, вибач, що не запросила на весілля, але ми так вирішили», – і знову сльози градом полилися з її сумних очей.

– Як же так? – сплеснула подруга руками і, піднявши Анну за лікоть, повела її в комірчину для співробітників бібліотеки, примовляючи: – Ну, ну, дорога, заспокойся. Зараз чайку вип’ємо, і все мені докладно розкажеш. Може, легше стане.

Випивши гарячого чаю, Анна Михайлівна заспокоїлася і розповіла Тетяні Денисівні розмову з донькою. – Танюш, ти ж знаєш, що Віка в сусідньому місті вчиться. У нашому-то ніде. Я їй допомагала, чим могла. Поки чоловік не міг влаштуватися на роботу, я на двох роботах пахала, щоб забезпечити її майбутнє, квартиру доньці в іпотеку купила, гроші висилала.

Тетяна згадала дочку Анни. Років зо два вона її не бачила, але вже тоді дівчина була дорослою не по роках. Навчаючись в інституті, у неї ніколи не виникало бажання допомогти матері. Вона тільки тягнула з її подруги гроші. Тим часом Анна продовжувала: – Хлопця зустріла, разом жити вони почали.

 

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу нажав ее номер ниже⇩