Ваша дитина ніколи не повинна відповідати на наступні запитання

Питання безпеки в наш час є дуже актуальним, особливо це стосується дітей. Часто люди задають дітям дуже недоречні запитання, намагаючись дізнатись певну інформацію.

Перш за все, слід пояснити дитині різницю між «своїми» і «чужими» людьми, щоб дитина розуміла, де вона може промовчати, а де ввічливо відповісти відмовою на прохання відповісти на питання. Навіть тоді, коли ви залишаєте свою дитину на секундочку або віддаєте в дитячий садок або школу, все одно дитина  знати, що не можна розмовляти з чужими та малознайомими людьми. Як виняток, можна обмежитися ввічливою відмовою.

На ці запитання дитині категорично не можна відповідати незнайомцям

1. Назви свою домашню адресу!
Всі батьки знають, що є інформація, яку дитина ПОВИННА знати. Це її ім’я та прізвище, ім’я батьків, адреса і телефон, але з великою поправкою, що дитина буде використовувати ці дані в самому крайньому випадку. Наприклад, загубиться і їй буде потрібна допомога дорослих. Не варто сподіватися, що з вами цього не трапиться, є речі, які не обумовлюються, а неухильно виконуються.

Не розраховуйте, що ваша дитина легко відрізнить маніпуляцію дорослого від звичайної цікавості. Допоможіть і поясніть, на які питання не варто відповідати. Наприклад, питання: «Де ти живеш?», «А на якому поверсі?», «Де твої вікна?», «А хто твій сусід?», «Який номер квартири?» і т.д.

На жаль, сучасна статистика невблаганно стверджує, що небезпека може виходити навіть від знайомих. Будьте пильні!

2. Ти часто вдома один або ти гуляєш сам?
Ще один список питань, який потрібно озвучити дитині та заборонити на них відповідати: «З ким ти гуляєш, а де він / вона?», «Коли ти виходиш гуляти?», «Ти гуляєш один / одна?», «Коли ти буваєш вдома один / одна? » і так далі.

Але можуть бути й «приховані» питання, які повинні насторожити дитину: «Зараз є хтось вдома?», «А коли ти приходиш з садка або коли у тебе закінчуються уроки?», «Батьки пізно приходять з роботи, а коли?»,« А ти не боїшся бути один вдома?» і т.д. Розкажіть дитині, кому можна говорити зі знайомих дорослих таку інформацію. Адже діти все ще довіряють людям і не стикалися з обманом.

3. А куди ви їдете?
«Куди ви плануєте поїхати на вихідних?», «А де ваша дача, далеко?», «А ви збираєтеся родиною на море?», «А хто ж вам допоможе, буде хтось доглядати за квартирою і квіти поливати?» – подібні питання доречні для близьких знайомих і для спілкування в колі перевірених людей, але обговорювати цю тему дитині з будь-ким не рекомендовано.

Давайте разом подумаємо, навіщо малознайомим людям задавати такі конкретні питання вашій дитині? Можливо, тому що розраховує отримати потрібну для нього інформацію і сподівається на безпосередність і довірливість дитини.

4. Тобі допомогти?
Найбільш небезпечними є питання допомоги, в яких дорослий просить малюка надати йому допомогу або сам наполегливо пропонує допомогти дитині. Що повинно насторожити? Пропозиція підказати та проводити до вказаного місця, наприклад, «Ти не міг би мене проводити до магазину / парку» або, навпаки, «Хочеш, я допоможу тобі та проводжу до будинку або покажу короткий шлях?».

Пропозиція про допомогу від стороннього теж повинні сприйматися з підозрою. Прохання допомогти донести сумку, покликати когось з квартири або занести лист / квіти, відповідь завжди має бути “НІ”. Поясніть дитині, що вона не має відчувати почуття провини або намагатися знайти виправдання своєї відмови. Досить ввічливо сказати: «Спасибі, ні» або «Вибачте, ні». Коротко та ясно!

5. А скільки грошей заробляють твої батьки?
Тема фінансів далеко не завжди обговорюється навіть серед хороших знайомих. Це вважається непристойним, але це не означає, що потрібну інформацію можна отримати від вашої дитини. Незалежно від віку, малюк чує про сімейні витрати та знає, де зберігаються гроші. Тому питання про те, скільки заробляють батьки, скільки було витрачено на машину, поїздку на море, на святкування дня народження і т.д., повинні залишитися тільки в межах сім’ї та дому.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу⇩

Loading...