Фрази, які ніколи не варто говорити дітям

В сучасному суспільстві важко знайти людину, у якої б не було комплексів. Психологи постійно повторюють, що вся ця  велика кількість комплексів, внутрішніх блоків та інших проблем, які в більшості випадків сформувались в дитинстві й майже завжди з вини батьків.

Однак багато батьків не усвідомлюють, що їх дії та слова стосовно дітей матимуть відбиток на їхньому майбутньому. Психологи в один голос стверджують, що часто дорослі, самі того не усвідомлюючи, дають дитині якісь установки, згідно з якими вона буде рости й жити далі.

Щоб ваша дитина була щасливою, необхідно виключити зі свого лексикону кілька небезпечних фраз. Саме такі фрази ми наводимо для вас.

1. Зате ти розумніший / сильніше і так далі.

Психологи стверджують, що неможливо хвалити дитину, використовуючи при цьому у своїй промові слово «зате», оскільки це одночасно підкреслює гідності та вказує на недоліки. Виростаючи, такі діти починають самі підкреслювати риси, на які робили акцент батьки, наприклад, якщо вони говорили про розумові здібності, то дитина вважатиме нормальним, вказувати на промахи інших, виправляти їх і так далі. Така самовпевненість відштовхуватиме людей, що може привести до самотності.

2. Це ж дівчинка / хлопчик!

Таким виразом батьки визначають якусь норму, що хлопчик, наприклад, може кинути в бездомну тварину камінь або вдарити сусіда лопаткою в пісочниці. Він же хлопчик, тому якась грубість і агресивність у нього в крові. Подібна установка закладається у свідомості і з віком вона буде проявлятися в більш серйозних вчинках, наприклад, це може бути рукоприкладство в стосунках з дівчатами. Що стосується дівчаток, то в більшості випадків подібне послаблення в вихованні проявляється в частих сльозах та істериках, які в майбутньому стають улюбленим способом маніпуляції.

3. За що ти вдарив?

Складно зустріти людину, яка б не штовхалась з кимось в дитинстві, наприклад, не бажаючи ділитися улюбленою іграшкою. При цьому батьки повинні бути негласними суддями дитячих конфліктів, але важливо правильно ставити питання. Психологи стверджують, що якщо батьки питають: «За що ти вдарив?», То вони вказують, що існують причини, за які можна застосувати фізичну силу. В результаті виникає стереотип, що насильство може бути заслуженим, тому дитина виростає жертвою або агресором.

4. Ти моя Пампушка!

Тут, звичайно, може бути ще величезна кількість варіантів, наприклад, пончик, бегемотик і так далі. Можливо, це і звучить мило і вимовляється з любов’ю, але цими словами дорослі підкреслюють особливості статури дитини, роблячи негативний для її свідомості акцент. Це ж стосується і ситуацій, коли підкреслюється надмірна худорба дитини. Психологи стверджують, що в дорослому житті це все може призвести до серйозних проблем, наприклад, ожиріння або, навпаки виснаження. Дівчинка, дивлячись на себе в дзеркало, довгий час буде бачити ту саму «Пампушка», навіть якщо її фігура буде з ідеальними параметрами.

5. Головне – вдалою вийти заміж.

Звичайно, батьки мріють про те, що їх принцеса вийде заміж за мільйонера і не буде ні в чому мати потребу. Подібними настановами батьки дають зрозуміти, що саморозвиток і становлення особистості – зовсім неважливі речі, головне, зробити все, щоб знайти та отримати «хорошого» чоловіка. В результаті дівчатка стають заручницями ситуації, готовими терпіти багато всього, головне – не залишитися на самоті.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу⇩

Loading...