– Теж мені, подарунок: на три роки старша, ні розуму, ні освіти, ні смаку! – бурчить Світлана Петрівна. – Так вона вдячна повинна бути за те, що Вітя її з дитиною взяв! Де б вона була, якби не він!Сорокарічний Віктор – єдиний син у матері, до того ж «пізній», народжений «для себе», коли вже стало ясно, що «нормальної» сім’ї створити не виходить. Світлана Петрівна «все життя поклала на вівтар виховання». У Віті було все, про що мріяли підлітки того часу, хоч і діставалося все це матері ох як непросто.

І спочатку Вітінька був просто ідеальним сином. Він добре закінчив школу, вступив до вузу, і перший рік навіть відучився непогано. А потім щось сталося. Можливо, хлопця накрив не прожитий свого часу підлітковий бунт, може, так позначилися лихі дев’яності, але Вітя спочатку потихеньку, а потім все швидше і страшніше покотився вниз. П’янки, загули, бешкети …

До тридцяти років Вітенька пропав геть. Зникав з дому на кілька днів, не працював, тягав речі і відбирав у матері гроші. Хлопчик, який при мамі слова-то грубого не міг сказати! Але мати любила його сліпою любов’ю, терпіла, кормила, намагалася лікувати і плакала ночами.

І невідомо, як би повернулося життя далі, якби Віктор не зустрів Анжелу. Анжела взяла його в їжакові рукавиці, відмила, відбила у друзів-приятелів, закодувала, влаштувала на роботу, забрала від матері в свою квартиру – можна сказати, витягнула з трясовини. Потихеньку Віктор оговтався, прийшов в себе. Не п’є ні грама, навіть ліки від кашлю на спирту в рот не бере. Слухається дружину беззаперечно, працює.

Життя налагодилося настільки, що недавно вони з Анжелою спільну доньку народили. Віктор носиться з обома дітьми, сином Анжели і донькою, як курка-квочка, і в садочок, і в школу, і у двір, і на каток. Сусідки приводять його своїм чоловікам в приклад: з роботи бігом додому, гроші, все до останньої копієчки, віддає Анжелі, ніяких тобі посиденьок з друзями, весь час з сім’єю, дітьми.

Анжела, звичайно, весь час напоготові: перевіряє, продзвонює, стежить, коли це можливо – водить за ручку. По гостям не ходять, до себе запрошують тільки перевірених друзів, щоб ніхто, не дай Боже, не спровокував Вітю. Непросто, але живуть, начебто навіть щасливі. Діти ростуть в повній сім’ї, батько займається ними день і ніч, Анжелі, судячи з усього, живеться непогано, ну а вже про Віктора і мови немає – де б він зараз був, якби не дружина.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу⇩

Loading...